Makijaż i pielęgnacja

By lepiej połączyć skuteczność makijażu (kolory, trwałość, konsystencję…) z pielęgnacją skóry, używamy składników o specyficznych, dobroczynnych właściwościach. Wśród nich największe znaczenie należy przypisać bambusowi, krzemionce organicznej oraz srebru.

 

Bambus, krzemionka organiczna

Krzemionka organiczna jest składnikiem naszych tkanek i ścian komórkowych i stanowi (podobnie jak w przypadku skorupy ziemskiej), zaraz po wodzie, podstawowy budulec naszego organizmu. Jej zadaniem jest regeneracja skóry poprzez udział w syntezie kolagenu i elastyny. Z biegiem czasu, ilość krzemionki zmniejsza się, powodując utratę elastyczności i demineralizację skóry. To początki starzenia się. Dlatego też konieczne jest regularne uzupełnienie krzemionki. Wyjątkowo bogaty w krzemionkę jest właśnie bambus i jego ekstrakty, które wchodzą w skład naszej receptury:

-mikronizowany proszek bambusowy (zawarty we wszystkich pudrach, mascarach, korektorach i błyszczykach…)

-hydrolat z liści bambusa (zawarty w podkładzie w płynie, eyelinerach…)

-wyciąg z kłącza bambusa (zawarty w kompaktowym podkładzie)

 

Sproszkowane srebro

Mikrocząsteczki czystego srebra posiadają silne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne (co ma szczególne znaczenie dla skóry i błon śluzowych), jak również przyczyniają się do ochrony produktu, zapobiegając jego zepsuciu. Sproszkowane srebro jest często stosowane w kremach do leczenia oparzeń. Wszystkie produkty w ofercie ZAO (z wyjątkiem 2 balsamów do ust) zawierają mikrocząsteczki czystego srebra.

 

 ZAO

 

 

 

 ZAO

 

 

 

 

 

poudre de bambou micronisée 

KILKA INNYCH SKŁADNIKÓW UŻYTYCH W NASZYCH RECEPTURACH:

 

Theobroma cacao (cocoa) seed butter * (masło kakaowe bio) :

Właściwości odżywcze i ochronne

Masło kakaowe odżywia i chroni skórę przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie, ponieważ spowalnia utratę wody z organizmu, tworząc barierę ochronną na powierzchni skóry. Jest stosowane od wieków w Afryce, w profilaktycznej pielęgnacji skóry, a także w leczeniu skóry suchej i podrażnionej. 

 
Beurre de cacao bio

  

Gingko Biloba leaf extract (ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego) :

Właściwości wzmacniające i antyoksydacyjne

Ginkgo biloba to doskonały składnik produktów kosmetycznych o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i naprawczych. Jest bardzo skuteczny w walce przeciw wolnym rodnikom, odpowiedzialnym za przedwczesne starzenie się komórek. 

 

extrait de feuille de gingko biloba

 

 

 

Punica granatum (pomegranate) fruit extract* (masło z owoców granatu bio)

Właściwości regenerujące i nawilżające

Ekstrakt z granatu, obecnie szeroko stosowany w medycynie, nie tylko zapewnia doskonały poziom nawilżenia, ale również jest bardzo skuteczny w regeneracji komórek oraz w zwalczaniu wolnych rodników, odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się skóry. Poprzez zwiększenie syntezy kolagenu, pozwala walczyć z procesem powstawania zmarszczek wokół konturu ust.

 
Beurre de grenade BIO

Oryza sativa (rice) powder (organiczny proszek ryżowy) :

Właściwości zmiękczające i matujące

Organiczny proszek ryżowy zmiękcza, łagodzi i matuje skórę. Sproszkowany ryż jest jednym z najstarszych składników kosmetycznych. Ma zdolność do usuwania nadmiaru sebum ze skóry bez zatykania porów, a także reguluje wydzielanie łoju.

Poudre de riz BIO

Curcubita pepo seed oil (organiczny olej z nasion dyni) :

Właściwości rewitalizujące i nawilżające

Dynia, pochodząca z Ameryki Północnej, była pożywieniem rdzennych Amerykanów, którzy uważali ją również za roślinę leczniczą. Została sprowadzona do Europy po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Jej właściwości prozdrowotne są znane i cenione. Dynia posiada wysoką zawartość kwasów tłuszczowych i witaminy E. Jest niezastąpionym emolientem, delikatnie natłuszcza skórę, chroni ją i nawilża. Pobudza również układ trawienny, czym przyczynia się do prawidłowej przemiany materii.

Courge Pumpkin : huile de graine de courge bio